Fröbel Anaokulları - İstanbul- Özel Gülşen APAYDIN Anaokulu- Acarkent Anaokulu 

 • Istanbul anaokulu

NEDEN FRÖBEL OKULLARI?

 • Üç Dilli Eğitim

  FRÖBEL İstanbul çocuklara erken zamanda yabancı dil öğrenme ve bunu yaşama geçirme fırsatı vermektedir.

 • Sağlıklı Beslenme

  Anaokulumuzda çocuklara yaşlarına uygun, dengeli, yüksek değerli, Alman Beslenme Birliğinin beslenme tavsiyelerine ve Türk Sağlık Bakanlığının tavsiyelerine göre yönlendirilen bir beslenme tarzı sunulmaktadır.

 • Hareket ve Rahatlama!

  Çocuklar hareket etmeyi severler. Psikomotor alanlarını geliştirecek ve çok yönlü hareket şekillerini öğrenecek fırsatlara da ihtiyaçları vardır.

 • Çocuk Hakları

  Bizim anaokullarımızda ve yuvalarımızda çocuklar, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Konvansiyonunda açıklandığı şekliyle haklarının tanındığını ve yaşandığını öğreneceklerdir.

 • İlke Olarak Bireyselleşme!

  Çocuklar kendi faaliyetleri içinde, özellikle de oyun oynarken, deneme ve deneyim biriktirme yoluyla öğrenirler.

 • Uzman Eğitimci Kadrosu

  Kültürler arası ekibimiz anadili Türkçe, İngilizce ve Almanca olan uzman pedagoglardan oluşuyor.

Fröbel Anaokuluna Hoş geldiniz!

FRÖBEL İstanbul Anaokulu,  Beykoz Acarkent'de sessiz, sakin ve şehrin tam merkezinde çok dilli bir ortamda eğitim veren uluslararası bir anaokuludur.  Almanya, Polonya ve Avustralya'ya yayılmış 150'nin üzerinde anaokulunda 2.600 personel ile 12.500 çocuğa eğitim verilmektedir.

FRÖBEL Anaokulları'nın eğitim ve pedagoji anlayışı Friedrich FRÖBEL'e dayanmaktadır. Bu nedenle FRÖBEL Grubu, tam 176 yıl önce dünyanın ilk "çocuk bahçesini" kurarak modern anaokullarının temelini atan Friedrich FRÖBEL'in ismini taşımaktan gurur duyar.

Almanca, İngilizce ve Türkçe olarak üç dilde eğitim verilen anaokulumuzda uygun bir eğitimci/çocuk ilişkisi sağlayabilmek amacıyla personel donanımının iyi olmasına çok önem verilmektedir.

FRÖBEL İstanbul Anaokulu, öğrencillerimizin ulaşımı için servis imkanı da sunmaktadır.

Istanbul anaokulu

Veli Yorumları

‘Bir anne olarak kızımın eğitim hayatının frobel de başlamasına şükrediyorum. Ne kadar iyi olduklarını biliyorduk. Aldığımızı bi kaç tavsiye üzerine kreşine kayıt ettirdik ve biz de söyleyebiliriz ki frobel profesyonel eğitimcilerden oluşan bir eğitim kurumu. Her konuda bize ve kızıma destek oldular.Kızım okula giderken hem cok mutlu hem de kendini güvende hissetmesi bizim için çok önemli.İyi ki sizleri tercih etmişiz. Teşekkürler.’

‘Almanca anaokulu arastıdık, bir iki yer gördüm fakat burda aldığım enerjiyi hic birinde görmedim. Harika bir okul düzeni var, tam istediğim gibi bir eğitim ve öğretim sistemi. Spor aktiviteleri, motor gelişimi, ekip ve birlik içinde calışmaları tabi en önemlisi beslenme ve doğa ile en organik şekilde olması. Bir yıldır oğlumuz her sabah koşarak ve cok mutlu gidiyor. Tüm ekibe sonsuz teşekkürler’

‘Fröbel ile bu sene tanıştık. 5.5 yaşında ve 4 yaşındaki iki oğlum temmuz ve Ağustos aylarını Fröbel'de geçirdiler. Biz normalde çocuklarımızı ALEV'e yollamıştık , ama yazın ALEV eğitim vermediği için yaz okulu araştırmasına girmiştik. Açıkçası sürekli eğiitm kadrosu değişen, belli bir düzende yürümeyen, Anaokulundan çok çocuklara "bakıcılık" yapan bir okula vermek istemedik yazın. Bu yüzden Fröbel'i seçtik. Çünkü fröbel'de hem duygusal, hem eğitim anlamında, sanatla içiçe doğada bir yaz geçirdiler. Eve her geldiklerinde yaptıkları aktiviteleri bize anlattılar, her sabah hiç itiraz etmeden çok severek gittiler okullarına. Ben de anne olarak çocuklarımın emin ellerde hem İngilizce hem Almanca hem de Türkçe dilleri ile daha çok haşır neşir oldukları için konuşmalarında kendilerine daha çok güvenlerinin oluştuğunu, bilim-sanat ve coğrafya alanlarında değişik bilgiler öğrendiklerini ve öğrendiklerini uygulamalar sayesinde gerçekten unutmadıklarını, daha güzel oyun kurduklarını ve beraber daha güzel oynadıklarını gözlemledim. Açıkçası eğer daha önceden FRÖBEL'den haberim olsaydı, İlkokula kadar bu okula gönderebilirdim çocukları daha sonra İLKOKUL'da ALEV'e geçirebilirdim, çünkü BEYKOZ'da oturan biri olarak bölgedeki en iyi eğitim veren anaokullarından biri olduğunu düşünüyorum. Bütün FRÖBEL eğitimcilerine ve hizmetlilerine sonsuz teşekürler... ‘

"Biz ebeveynler için çocuklarımızı okulda bıraktığımızda çocuklarımızın kişiliklerine ve tercihlerine saygı duyulacağını bilmek gibisi yok... Oynanan oyunların türlerinin, beslenmenin niteliğinin, çocuğun gelişimine katılanların çocuğa duyulan bu saygının sadece birer uzantısı ve doğal sonucu olduğunu düşünüyoruz. Bize bu duyguyu tattırdığı için FRÖBEL ailesine çok teşekkür ederiz, iyi ki varsınız! :-)"

"Bu tür incelikleri ve hassasiyetleri oğluma, çocuklara ve bize de hatırlattığınız için esas biz teşekkür ederiz. Yıllardır İstanbul Kültür Sanat Vakfında Sponsorluk Programı yöneticiliği yapıyorum. Bu tür desteklerin ne kadar önemli olduğunu ve bu konuda özellikle gerçek anlamda organize kurumların desteklenmesinin ne kadar kritik olduğunu biliyorum. Yardım, dayanışma, birliktelik, başkalarının (tüm canlıların) haklarına saygı duyma ve tabii empati kurma yeteneği ve kültürünün çocuklarımıza özellikle bu günlerde aşılanması gerektiğini düşünüyorum. Bu eksende hep birlikte çok daha fazla kafa yormalıyız. Teşekkürler, Sevgiler."

"Çocuğum olmadan önce de hep doğalcı idim... Çocuğum olduktan sonra da... Ne demek mi, bu? Yani aslında hayatı getirdiği gibi yaşamayı tercih edenlerdeniz biz. Mesela "zorunlu değil ise" normal doğum yapmak gibi, bilgisayardan müzik dinlemek yerine kendi müziğimizi yapmak gibi, doğayla mümkün mertebe (kar- kış- yağmur- çamur) demeden iç içe olmak gibi... Bunlar bizim önceliklerimiz. O nedenle de Kerem Aren'i FRÖBEL'e göndermeyi tercih ettik. Çok büyük bir bahçesi var, yanlış anlaşılmasın, bahçe büyük ama her köşesinde oyunlar oynanan bir bahçe bu... En çok da bahçeyi sevdi oğlum... Yağmurluğuyla kışın çamur içinde koşturdu, kar topu oynadı. Yazın, arkadaşlarıyla birlikte çığlık çığlığa bir ucundan diğerine koştu... Karnı acıkınca, mutfaktaki görevli ablaları, en doğalını, en temizini yedirdi ona. Paketli gıda konmadı önüne hiç. Ev yemeği yemeyi öğrendi, evde mırın kırın etmesine rağmen... Birde kendi yemeğini kendisi koymayı tabağına... Yemeği bitince tabağını mutfağa götürmeyi, masayı toplamaya yardım etmeyi, teşekkür etmeyi öğrendi. Böyle bir yer FRÖBEL. Bilin istedim."

Bizden Haberler

Okulumuz ile ilgili en güncel haberler

02 Eylül 2021
Yeni dönem için hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor...

Okulumuz çocuklarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı için Covid-19 ve varyantları

02 Eylül 2021
Üç Dilli Eğitim...

FRÖBEL İstanbul çocuklara erken yaşta yabancı dil öğrenme ve bunu yaşama geçirme fırsatı vermektedir.

02 Eylül 2021
Covid-19 Önlemleri

Pandemi döneminde hiç bir vaka görülmeyen ve kapanmayan anaokulumuzda, hijyen seviyesini maksimum düzeyde sağlayabilmek için

29 Eylül 2021
Aktarma Çalışması

Toddler çalışmaları çocuklarımızın koordinasyonunun, ince kaba motor becerilerinin, el göz koordinasyonunun, ba

14 Ekim 2021
Kış Hazırlıkları - Turşumuzu Kurduk

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan turşunun hem yapımı hem de faydalarını öğrenmeleri için

14 Ekim 2021
Hareket ve Rahatlama

Çocuklar hareket etmeyi severler. Fiziksel aktiviteler çocukların sağlıklı ve zinde olmalarını sağlar. Bu sayede de

19 Ekim 2021
Sanat

Okul öncesi dönemde sanatla ilgilenmek çocukların kendilerini ifade etmelerine yardım ettiği gibi, karalamalar ve serbestçe y

24 Ekim 2021
Hayvan Dostlarımıza Mama Topluyoruz

Çocuklarımızın “Hayvan Dostlarımıza Mama Topluyoruz “ kampanyamız için getirdikleri mamaları Kadık

27 Ekim 2021
Oy Kullandık

Çocuklarımız seyredecekleri Almanca çizgi filmi belirlemek için oy kullandılar.  Çocuklarımız oy pusulalar

27 Ekim 2021
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

Fröbel ailesi olarak Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yılını okul bahçemizde gerçekleştirdiğimiz tören ile co&

26 Ağustos 2021
Beykoz Acarkent'deyiz...

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında Beykoz Acarkent'de  hizmetinizdeyiz.


BİZ BURDAYIZ